Pokud bude Miloš Zeman znovu zvolen do funkce prezidenta republiky, bude dělat ve vyspělém světě a u všech soudných lidí ostudu, myslí si klinický psycholog Bohumil Sláma. Podle něj je jasné, že stav hlavy státu se bude pouze horšit.

Sláma je přesvědčen, že se Zemanem to jde s kopce a je třeba si to uvědomovat. „Jeho zaslepeným voličům nedochází, že jeho evidentní dosavadní povahová a mentální degradace (viz už třeba jen jeho skelný pohled!) bude dál pokračovat, neboť je nezadržitelná,“ píše publicista a spisovatel na svém blogu na Aktuálně.cz. „Jak to s ním bude dopadat na konci druhého prezidentského období, lépe ani nemyslet,“ dodává.

Psycholog se také vrací k vydání Andreje Babiše sněmovnou k trestnímu stíhání kvůli údajnému podvodu při získání dotace na Čapí hnízdo. Šéf hnutí ANO sice tvrdil, že chce být zbaven imunity a obhájit se u soudu, ale poslanci ve sněmovně sedm hodin jednali, zda k vydání dojde.

„Pokud bychom u nás neměli nevyspělou a nemocnou demokracii, problém s Babišem by nebyl: vyspělé a zdravé demokracie uznávají princip politické presumpce viny. Kdyby Babiš nebyl takový, jaký je, sám (když přece zde chtěl – údajně – zavádět pořádek, a na to konto vyhrál) by odstoupil,“ myslí si Sláma.

Podle jeho slov dal Babiš poslancům malou, ale poučnou lekci stran poslanecké imunity. „Dokud nepočítal s tím, že na něj dojde, stavěl se k ní úplně jinak, než když na něj uhodilo. Teď má na hlavě velké máslo, je v pasti, kterou si sám nastražil, a s křížkem po funuse pouze mlží a hraje o čas,“ upozorňuje psycholog.  „Díky“ naší nevyspělé a nemocné společnosti mu to podle Slámy možná vyjde.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora