Zemanova poslední šance. Prý chce vyměnit vládu, aby Dukovany mohli dostavět Rusové

repro Česká televize

Miloš Zeman | FOTO: repro Česká televize

Vojtěch Filip a Miloš Zeman cítí, že po volbách za rok může být pro jejich plány všechno špatně, proto se snaží uvařit novou úřednickou vládu, která by na pár měsíců nahradila Andreje Babiše a jeho ministry. Hlavním úkolem této Zemanovy vlády bez mandátu voličů by mělo být prosazení dostavby Dukovan Rusy a Číňany.

Stalo by se přesně to, před čím dlouhodobě varují tajné služby i opoziční politici. O tajném plánu Miloše Zemana a Vojtěcha Filipa informoval server Seznam Zprávy. Odchod vlády Andreje Babiše a její nahrazení kabinetem složeným z kamarádů Miloše Zemana by se měl uskutečnit v lednu.

Podle Seznamu už Zeman vyjednává s Babišem o uskutečnění plánu. Do premiérského křesla by měl usednout Zemanův kamarád, šéf ČEZ Daniel Beneš. Zeman se Babiše snaží naivně přemluvit tím, že by se dostal do pozice, kdy by mohl před volbami posílit, když nebude přímo u moci.

Že se o změně vlády v Zemanově režii mluví, přiznal Seznamu Zprávy předseda komunistů Vojtěch Filip. Zeman s Filipem cítí, že mají poslední možnost, jak dostavbu Dukovan přihrát Rusům a Číňanům. Za rok už komunisté nemusí být ve sněmovně. Babiš pravděpodobně přijde i o ČSSD. Ve sněmovně se tak ocitne bez vyhlídky na koalici. Tu naopak složí současné opoziční strany.

Pokud bude premiérem Petr Fiala nebo Ivan Bartoš, může Zeman zapomenout na to, že si k němu budou chodit pro úkoly tak, jako to dělá Babiš. Volby do sněmovny mohou být poslední tečkou za Zemanovou mocí. Z toho se definitivně stane zapšklý stařík v Lánech bez reálného vlivu na politický vývoj v zemi. Proto přichází s plánem na svoji poslední vládu, jejíž jmenování bude zdůvodňovat Babišovými chybami v boji s čínským virem, reálně však půjde o jednoúčelový kabinet s krycím názvem Dukovany. Takovou snahu alespoň zaznamenali a předpovídají autoři článku Janek Kroupa a Václav Dolejší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner