Zemanova špatná paměť. Před dvěma roky Horáčka znal

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Miloš Zeman si vždy zakládal na své paměti, která je údajně velmi přesná, fotografická. Díky ní si například pamatuje, že Ferdinand Peroutka obdivoval gentlemanského Hitlera na levé straně v dolní polovině časopisu Přítomnost, tam, kde obvykle bývá reklama na francovku. Vnější pozorovatel se však nemůže ubránit pocitu, že se Zemanovou pamětí to vlastně zase až tak slavné není.

Kupříkladu dnes se Zeman rozhodl podívat „na zoubek“ svého možného protikandidáta v příštích prezidentských volbách, textaře Michala Horáčka. Prohlásil, že ho nezná a nezná ani žádnou jeho písničku. „Když jsem se dozvěděl, že chce Michal Horáček kandidovat, tak jsem se svých spolupracovníků zeptal, kdo to je,“ řekl prezident v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1. Popřel, že by znal jakoukoliv jeho skladbu.

Problém je, že před necelými dvěma lety Zeman Horáčkovu textařskou práci znal, jak vyplývá ze článku na jeho oblíbených Parlamentních listech. Tehdy měla zdravotní potíže známá šansoniérka Hana Hegerová, kterou Zeman obdivuje. Chtěl ji dokonce navštívit a když jej nepustili do nemocnice, poslal jí alespoň levandule, neboť má velice rád její píseň Levandulová.

Tu nazpívala s Petrem Hapkou a neotextoval ji nikdo jiný, než Hapkův dvorní textař Horáček.

zeman

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]