Zemanova trapnost nezná mezí

Eric Drooker

Prezident Miloš Zeman měl zase jednou projev. A jak je jeho zvykem, měl samozřejmě zásadní názor, stejně jako respektoval fakt, že je na půdě poslanecké sněmovny. Když tedy vynecháme, že se opět choval jako hulvát a demagog.

Dívat se na faktickou stránku Zemanova projevu je opravdu těžké. Zejména když jsme byli nuceni si poslechnout: „Když tam přišli dřevorubci, tyto dívky bránily dřevorubcům v pokácení těchto stromů. A místo toho, aby je tito dřevorubci přeřízli – mám tím samozřejmě na mysli ty stromy –, tak odešli.“ Takže všichni, kdo jsou v pubertě, se zasmáli.

Zeman nejenže nám zopakoval, jak nenávidí Stranu zelených a Martina Bursíka, na seznam těch, kým pohrdá, ale přidal ještě další lidi. Jsou jimi sjezdaři. „Jsem běžkař, který hluboce pohrdá sjezdaři, přesto sjezdaře toleruji,“ uvedl pan prezident, který se jako běžkař sice nechává pouze fotit, aby vypadal, že má formu, ale to nevadí.

Nakonec si ale můžeme oddychnout. Náš pan prezident prostě rozumí všemu a vyjádří to lidovým jazykem tak, aby nadbíhal jisté části svých voličů. A otázka bezzásahových zón na Šumavě není výjimkou.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]