Zemanova zdravotní zpráva: Alkohol pravidelně, ztráta 20 kg

()

Ústřední vojenská nemocnice zveřejnila lékařskou zprávu k pobytu Miloše Zemana. Dokument přinášíme v plném znění. Obsahuje informace, které už Miloš Zeman dříve zveřejnil, případně ty, které jsou zcela zřejmé. Lékařům se prezident přiznal, že pravidelně konzumuje alkohol. Trpí nechutenstvím, prý shodil 20 kg. Nyní podle dokumentu váží 85 kg. Zástupci nemocnice a mluvčí prezidenta po zveřejnění zprávy uvedli, že se dále nebudou ke zdravotnímu stavu Miloše Zemana vyjadřovat.

„Lze shrnout, že pan prezident během pobytu v ÚVN i v dalších dnech byl sledován a léčen pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zvláště na dolních končetinách. Současně je také přítomno postižení nervových vláken, projevující se ztrátou čití, tedy dotykového vnímání podnětů na periferii dolních končetin. Obě tyto skutečnosti se manifestují poruchou mechanismu chůze i prostého stoje, nejistotou při chůzi a nutností částečné mechanické opory,“ sdělila nemocnice v úvodu ke zveřejněné zprávě.

Zveřejnění zprávy je další v řadě podivností okolo Zemanova pobytu v nemocnici. Po celou dobu měli totiž k dokumentaci přístup pouze vybraní a prověření lékaři. Dokumentace nebyla vedena elektronicky, jak je běžné, ale nestandardně pouze v papírové formě. Nabízí se tak jednoduchá otázka, proč taková bezpečnostní opatření, když výslednou lékařskou zprávu nemocnice nakonec stejně zveřejnila.

Dále je zvláštní, že do nemocnice Zeman vyrazil jen pár dní po celodenním vyšetření, při kterém prý lékaři zjistili, že je zcela zdráv. Překvapivé také je, že kvůli tak nedůležitému odpočinkovému pobytu Zemanova dcera  přerušila studium ve Velké Británii. Zcela nepochopitelné je, kdo a proč najal soukromou ochranku, která bránila novinářům, aby zaznamenali stav Miloše Zemana při odjezdu z nemocnice.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]