Zemanovi do vyšetřování Čapího hnízda nic není. Chovanec se s ním nebude bavit

ČTK

Prezident Miloš Zeman s vicepremiérem a oligarchou Andrejem Babišem | FOTO: ČTK

Jak už se to stalo několikrát, Andrej Babiš se objednal na schůzku k Miloši Zemanovi. Šel si pobrečet, jak jsou na něj detektivové oškliví. A krátce potom si Zeman pozval ministra vnitra Milana Chovance. Zeman uvedl, že si chce vyslechnout obě strany sporu. Ale jakého sporu? Tady přece žádný spor není. A už vůbec ne spor Babiš–Chovanec. A především, i kdyby byl, Zeman nemá jakoukoliv pravomoc nějaký spor rozhodovat. Jeho vměšování do kauzy je skandální.

Chovanec už jasně vzkázal, že se s prezidentem o Čapím hnízdu bavit nebude. Ani nemůže. Neměl by o vyšetřování nic vědět. A snad ani neví. Postup dua Babiš-Zeman opět potvrdil, jak tito pánové uvažují. Přesně v tom stylu, jak pracuje finanční správa od ministrování Andreje Babiše. Když se mu nějaká firma nelíbila, jeho podřízení na ni klekli. Jenže u policie to tak snad nefunguje.

Babiš se Zemanem si asi nepřipouštějí, že v kauze Čapí hnízdo s největší pravděpodobností došlo ke zločinu. Není tu žádný spor. Policejní detektivové po mnohaměsíčním vyšetřování dospěli k závěru, že je Babiš dotační podvodník a že ukradl padesát milionů. Je to jednoduché. Nemohou za to policisté, nemůže za to Chovanec. Může za to jen a pouze Babiš, který měl být hlavou celého zločinu.

Ta schůzka by měla být velice rychlá. Chovanec Zemanovi musí říct (a údajně řekne), že o vyšetřování nic neví. Tečka. Především, pokud Miloše Zemana na vyšetřování Čapího hnízda něco zajímá, má si přečíst noviny (například FORUM 24). Pokud se chce někoho na něco ptát, měl by se ptát jen svého kamaráda Babiše. Ten totiž o případu ví úplně všechno…

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner