Zemanovi se prý po Kalouskovi stýskat nebude. A komu se zasteskne po Zemanovi?

(Facebook)

Kromě očkování a lékařské prohlídky, která už je zřejmě na místě, jak bývá patrné z nemnoha televizních záběrů prezidenta, se Miloš Zeman i vyslovil. Odchod Miroslava Kalouska ze sněmovny okomentoval tak, že opět ukázal svou malost a slabost.

Už ve středu nám iDnes dal ochutnávku, co si také budou moci čtenáři Babišovy MF DNES přečíst ve čtvrtečním rozhovoru se Zemanem:

„‚Mám tady jednu bolestnou zprávu,‘ prohodil Ovčáček k Zemanovi se zjevnou ironií v hlase poté, co na svém mobilním telefonu prohlížel aktuální zprávy. ‚No, tak to vidíte, možná k odchodu Miroslava Kalouska přispělo i to, že už jsem vyhlásil termín voleb do sněmovny a on nechtěl dělat kampaň, když v nich nekandiduje,‘ navázal Miloš Zeman na pasáž z předchozího rozhovoru. Vzápětí už Miloš Zeman odpovídal na dotaz, co odchodu svého letitého politického rivala říká. ‚Přeji mu klidný život na penzi. Kolik že mu je vlastně let? Šedesát? No, tak to by mohlo pomalu stačit. Může jít do předčasného důchodu, to jsem šel i já v padesáti osmi letech. A já mu přeju dobrý život na penzi. Mně se po něm určitě stýskat nebude,‘ konstatovala hlava státu.“

FORUM 24 (archiv)

Co si myslí Zeman o Kalouskovi, je málo zajímavé. Ono už dost dlouho není zajímavé prakticky nic, co tento člověk říká a dělá. Pokud by v něm něco snad dřímalo, jistě to z něj nedostanou lokajské typy převlečené za novináře, které se realizují v Agroferttisku. Karikatura novináře Luboš tzv. Xaver Veselý se maximálně zeptá, co tak pan prezident ráčí dobrého papat a co nehamínká, protože je to fuj. Na otázku, proč tak kolaboruje s Kremlem a Pekingem, nikdy neodpoví.

Takže nuda bude ještě nějakou dobu pokračovat.

Přesto máme aspoň nějaké asociace. Když nebude chybět Kalousek Zemanovi (Zeman Kalouskovi asi už vůbec ne), chyběl by někomu Zeman samotný? Tak nepochybně velmi Jiřímu Ovčáčkovi, protože ten se bez opory nějaké výrazné osoby vedle sebe hned složí jako popínavá květina bez tyčky, po které by se mohla vinout. Ovčáček je ovšem nula, ten není nijak důležitý. Chyběl by možná Martinovi Nejedlému a Vratislavu Mynářovi, protože pro ně samotná Zemanova fyzická existence na Hradě (a nejlépe jen v Lánech) znamená zajímavé „možnosti“. Ať si každý sám doplní, co by tak slovo „možnosti“ mohlo znamenat.

Chyběl by Janu Hamáčkovi? Ten to jistě nahlas neřekne, ale zmizení Zemana by pro něj nejspíš bylo úlevou. Pak jsou tu ještě čeští brežněvovští komunisté, které těší, jak bývalý spolusoudruh přispívá k jejich prestiži a významnosti. Už jim to ale není moc platné. Andrej Babiš Zemana nejspíš vnímá jako dalšího kohouta na smetišti, kde je místo jen pro jednoho. A pak jsou tu ještě soudruzi Putin a Si Ťin-pching, kteří ovšem musí jasně vidět, že vyslanci jejich zájmů nějak docházejí síly a nedaří se prosadit všechny zamýšlené plány. Ti už se nepochybně dívají po někom dalším, o kom by pomocí svých kanálů namluvili českému lidu, že právě takového člověka chce.

Ne, je těžké najít někoho, kdo by nějak bytostně litoval odchodu Miloše Zemana z politiky. Taky závěr jedné politické dráhy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]