Zemanovi šlo o život. Odpovědnost nesou Mynář i Babiš. Není možné, aby jim to prošlo

Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář (ČTK/Hájek Ondřej)

Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář | FOTO: ČTK/Hájek Ondřej

Zdravotní stav prezidenta republiky je velmi vážný. Přesto Hrad stále neuznal za vhodné sdělit veřejnosti, jak na tom hlava státu opravdu je. Okolí Miloše Zemana totiž hraje nedůstojnou hru jen proto, aby z toho mělo vlastní prospěch. Takové jednání není možné přehlížet a musí se začít intenzivně šetřit, co se vlastně s prezidentem posledních pár týdnů za zdmi lánského zámku dělo.

Arogance zaměstnanců Kanceláře prezidenta republiky je do nebe volající. Nejen že se „ neuráčili“ informovat občany, jaké má jimi zvolený prezident zdravotní trable, ale ještě se podíleli na jejich zhoršení. Kvůli tomu, aby měl Babiš jistotu, že bude opět jmenován premiérem, ačkoliv nevyhrál volby, musel Zeman před veřejností působit dojmem, že je připraven na povolební vyjednávání.

Týdeník FORUM (archiv)

Místo toho evidentně bojoval s tekutinou v břiše, kvůli níž byl hospitalizován před 14 dny. Tak vážné problémy ovšem nejde řešit v provizorních podmínkách, navíc když lékař pacienta vyšetří pouze dvakrát týdně. Proto chtěl ošetřující lékař Zavoral, který je zároveň šéfem Ústřední vojenské nemocnice, aby byl prezident hospitalizován.

Bylo tomu tak před dvěma týdny, stejně to patrně viděl i nyní. Zemanovi zaměstnanci ovšem potřebovali, aby se hlava státu setkala s premiérem a domluvila Babišovo pokračování v roli ministerského předsedy. Všichni, kdo mají s tímto komplotem něco společného, ovšem nepočítali s tím, že se prezidentovo zdraví může tak náhle zhoršit. 

Vyvrcholilo to náhlým převozem hlavy státu do nemocnice, díky němuž se zřejmě podařilo Zemanovi zachránit život. Informace z ÚVN, že hospitalizace může trvat až tři týdny, ale prezident je stabilizovaný, totiž vůbec nejsou dobrou zprávou. Stabilizovaný totiž vesměs znamená „mimo ohrožení života“, a to skutečně není to samé, co píše na twitteru Jiří Ovčáček, když apeluje na všechny, aby si uvědomili, že také někdy byli nemocní.

Knihy Free Czech Media (FCM)

Každé takovéto vyjádření, každá lež kancléře Vratislava Mynáře o tom, kdy národ uvidí svého prezidenta, či Babišovy výmysly o tom, jak se Zemanovi daří fajn, přiblížily nemocnou hlavu státu k možné tragédii. Existuje mnoho lidí, kteří pouze přihlíželi využívání Miloše Zemana v době, kdy už byl odkázaný na ostatní, a nic neudělali.

Všichni z nich budou, pokud se prezident ze současného stavu nedokáže dostat, mít svůj díl viny, protože nijak nezasáhli. Největšími hyenami ovšem zůstanou lidé jako Mynář, Nejedlý, Ovčáček nebo Babiš. Ti totiž dlouhodobě využívali slabosti prezidenta a hojně z toho těžili. 

Jakkoliv může být Zeman ostudou naší země a zaprodancem, tak i on má nárok na důstojné zacházení v momentě, kdy mu zdravotní stav znemožní se o sebe postarat sám. Ti, kdo ho nyní dostali až do nemocnice, by se měli ze svého jednání zodpovídat. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]