Zemanovo hulvátství: Clintonová neuspokojila manžela, Ameriku také neuspokojí

ČTK

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Fakt, že je prezident Miloš Zeman hulvát, je známá věc. Nyní ovšem posunul své hranice zase dál, když citoval vulgární výrok na adresu prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Na debatě v Orlové ji označil za špatnou milenku slovy Donalda Trumpa, kterého uvedl jako příklad toho, jak ostrá slova padají v politice.

„Vezměte si teď americkou prezidentskou kampaň a například výrok Donalda Trumpa o své protikandidátce, který zní: ‚Když nedokázala uspokojit ani svého manžela, nedokáže uspokojit Ameriku.‘,“ řekl podle deníku Blesk ve čtvrtek Zeman obyvatelům Orlové na dotaz, co dělat s tím, když jej jeho kritici urážejí. Tímto sexistickým způsobem se o Clintonové na Twitteru vyjadřoval její protikandidát Trump, kterého ostatně Zeman podporuje. „Politika je krutá profese, a když do ní vstupujete, tak je-li to demokratická politika, tak si musíte zvyknout na to, že vás někteří lidé třeba i nechutně urážejí,” uvedl dále prezident.

Vzhledem k tomu, že Zeman bude svůj výrok velmi pravděpodobně opět omlouvat tím, že někoho citoval, omluvu očekávat nemůžeme – ostatně za výroky o Pussy Riot obsahující sprostá slova, která vyslovil v Českém rozhlase, se také neomluvil. Ovšem fakt, že prezident podobnou věc vůbec vysloví, je nedůstojný.

screenshot-2016-11-04-13-24-33

Zeman během předchozích dvou dnů zavítal například do OKD, ale i na Slezskou univerzitu v Opavě, kde besedoval se studenty. Někteří vysokoškoláci ale na besedu s prezidentem odmítli jít a uspořádali alternativní akci v opavském Café Evžen, kde mimo jiné zhlédli krátký film o prezidentu Václavu Havlovi. Chtěli tím vyjádřit nesouhlas s politikou současné hlavy státu.

Zeman dnes zakončuje třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Poslední den pobytu v regionu zahájil v Pivovaru Radegast v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, kde se nejprve setkal s vedením podniku a následně i jeho zaměstnanci. Poslední zastávkou v programu byl Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku, kde se Zeman setkal s občany, mezi nimiž byli i jeho odpůrci.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner