Zemanovo úsměvné běsnění kvůli BIS potvrzuje důležitost kontrarozvědky

Ředitel BIS Michal Koudelka
 (ČTK)

Ředitel BIS Michal Koudelka | FOTO: ČTK

Běsnění Miloše Zemana okolo BIS je stále více úsměvné. Především v tom, že hradní pán, který si myslel, že v České republice může on a jeho pofidérní okolí páchat cokoliv, najednou zjistil, že nemůže. Naopak, že je tu instituce, která na ně dává pozor, aby moc „nezlobili“.

Se svým typickým zlým úsměvem Zeman v neděli oznámil naprosto a zcela skandální informaci, že si myslí, že BIS odposlouchávala některé jeho spolupracovníky. Například Mynáře nebo Nejedlého. Pan prezident se zřejmě domníval, že tím spustí nějakou lavinu, nebo kauzu, nebo tak něco, co povede ke konci Michala Koudelky v čele BIS. Jenže narazil, otočilo se to proti němu. Bylo by spíše překvapením, kdyby na mimořádně nedůvěryhodné okolí prezidenta kontrarozvědka nedohlédla.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Nicméně, ve čtvrtek se Zemanův domeček z údajných odposlechů definitivně zhroutil. Koudelka poslancům řekl, že žádné ústavní činitele BIS neodposlouchávala, že vždy postupuje v souladu se zákonem, že po něm nikdo nepožadoval, aby jakékoliv odposlechy stáhl. Proti Zemanovi se překvapivě postavil i Babiš, který popřel vyjádření Zemana a řekl, že mu zrušení odposlechů nechtěl zařídit a že se s ním o tom ani nebavil.

Pražský hrad potom vydal rozzuřenou reakci, kde se z Koudelky snaží dělat nepřítele státu. Asi stokrát opakuje, že má na informace z BIS právo a v podstatě je to prezident, kdo má BIS úkolovat, a ne nějaký Koudelka. Následuje nářek, že Koudelka prezidenta neposlouchá. To je ve stručnosti prohlášení Hradu.

Hysterické běsnění Miloše Zemana okolo BIS dokazuje stále více jediné. BIS dělá dobře svoji práci. Na Pražský hrad by mělo putovat poděkování za ujištění.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]