Zemanovská viróza dál odvádí pozornost od rakoviny české politiky

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Zeman pokračuje ve svých provokacích. Na jubilejním dvoustém „Žofínském fóru“ (číslo je impozantní, laik by si z něho mohl vypočítat, že první fórum se konalo zakrátko po Vídeňském kongresu) prohlásil, že není pro to, aby byl miliardář Zdeněk Bakala přímo zavřen (což řekl týden předtím), nýbrž by ho stačilo oholit o všechen majetek.

Zároveň dal najevo, že by ho těšilo, kdyby dohoda Evropské unie s Tureckem padla. Jistě, EU by měla veliký problém a Putin velkou radost.

Okomentoval rovněž výsledek hlasování o „protikuřáckém zákonu“: „Všimněte si, jak jsem se sladce usmál pln radosti, že tento zákon neprošel.“ Jistě, premiér Sobotka má problém.

Miloš Zeman plní zatím nejlíp a nejdůsledněji hlavní funkci prezidenta v našem nepsaném, ale spolehlivě fungujícím politickém systému: funkci nejvyššího státního kverulanta, prvku politické destrukce a rozvratu.

Jen by se nemělo zapomínat, že možnosti prezidenta jsou opravdu velké jen tam, kde už je systém rozvrácen z jiných důvodů: na smrt nemocného pacienta dokáže zabít i obyčejná viróza. Zemanovská viróza (termín je používán od jara 2013, viz případ Korunovační klenoty) odvádí pozornost od toho, že náš pacient ve skutečnosti trpí rakovinou, a že když se nám podaří virózu vyléčit, což je málo pravděpodobné, není ještě ani trochu vyhráno.

Pan Zeman svým hlasitým vyváděním jen odvádí pozornost od nejvážnějších problémů.

Poznámka vyšla v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]