Zemanovy excesy souvisí se špatným zdravotním stavem, tvrdí jeho přátelé

ČTK

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Český prezident Miloš Zeman v poslední době přitvrzuje.  Premiéra Bohuslava Sobotku přirovnal ke svini, Ivanu Trump nazval zbabělcem a chtěl by na ni vzít hůlku a v Číně žertoval se svým protějškem z Ruska o likvidaci novinářů. Podle zprávy serveru Neovlivni.cz lidé z jeho okolí připouštějí, že existuje spojitost mezi Zemanovým zdravotním stavem a jeho excesy.

Lidé ze Zemanova okolí, kteří přiznávají, že Zeman není v nejlepší kondici, vystupují výhradně anonymně. Dále také potvrzují, že se nejedná pouze o únavu. „Není to úplně dobré, celkově se poněkud zpomalil. Přišlo to najednou. Jeho věk i životní styl si zkrátka vybírají svoji daň,“ prozradil serveru jeden ze Zemanových přátel.

„Miloš si vždycky dělal, co chtěl. Teď už ale úplně přestává dbát na rady svého okolí. Bohužel i co se alkoholu týče,” uvedla osoba blízká Zemanovi. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na to však reaguje verzí o únavě: “Leckterý mladší politik by při takovém vytížení skončil hospitalizován.”

Prezidentovi spolupracovníci však oficiálně přiznávají Zemanovy problémy s nohama, které se projevují i při chůzi.  „Miloše zcela určitě čeká invalidní vozík, už v podstatě není schopen sám chodit. Je to otázka pár měsíců,“ dodal již citovaný Zemanův přítel pro Neovlivní.cz.

Poslední Zemanův exces se stal v rozhovoru pro TV Barrandov.  Prezident v souvislosti s Andrejem Babišem uvedl, že by považoval za slušné chování, kdyby premiér Bohuslav Sobotka neusiloval čtyři měsíce před volbami o jeho odvolání. Pokud to někdo činí, „tak se chováš jako svině,“ uvedl prezident.

V rámci hodnocení členů vlády Sobotku označil za šedivou bytost, která má charisma lahve od okurek. Sobotka v reakci na rozhovor uvedl, že u prezidenta zřejmě dochází k určitému rozpadu osobnosti, a vyslovil obavu, že to bude stále horší.

Premiérovo vyjádření napadl v podobném duchu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „V případě Bohuslava Sobotky sledujeme rozpad již drahnou dobu. Jako pilný mraveneček rozložil vlastní vládu i ČSSD,“ napsal na sociálních sítích. Sobotka podle Ovčáčka zkrachoval jako předseda ČSSD, ale teď konečně našel hlasité zastánce, a to v ODS, TOP 09 a v KDU-ČSL.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner