Zemanovy nesmysly o České televizi. Tu je třeba bránit

Zeman na křtu knihy (Twitter Jiřího Ovčáčka)

Zeman na křtu knihy | FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

Všimli jste si toho, kdo u nás bojuje proti České televizi? Ano, nepřekvapivě hlavně prezident Miloš Zeman a ministr financí Andrej Babiš. Na oba pány se totiž − zejména v pořadech Reportéři ČT a 168 hodin − nepějí ódy, říká se o nich totiž pravda a to prezident ani vicepremiér nemají rádi. Zeman svou mstivost a zášť opět ukázal na křtu knihy pochybného mediálního „odborníka“ Petra Žantovského, který se živí tím, že kritizuje všechny, kdo nešíří proruské, protiuprchlické či prozemanovské informace a tváří se při tom jako analytik.

Pan prezident podle svého projevu na křtu říkal, že má rád fakta. To samozřejmě víme − příkladem je kauza neexistujícího článku Ferdinanda Peroutky, jeho vlastní neopilost u korunovačních klenotů nebo třeba Karel Srp a StB. Za Zemanova prezidentování se obecně ukázalo, že k faktům ho pojí opravdu silný vztah, zejména tedy k těm, která lichotí jemu samotnému nebo potěší jeho voliče.

Kniha pomluv České televize, plným názvem Černá kniha České televize, prostě našeho pana prezidenta potěšila. „Takže, přejme si, aby v České televizi byli lidé, kteří by informovali, informovali o několika možných alternativách, nikoli pouze o jedné, a aby svoje pubertální názory nevnucovali veřejnosti, protože brainwashing byl nejúspěšnější v Severní Koreji, a ta je poměrně daleko,“ sdělil přítomným moudře ten, kdo se baví s pochybnými médii, spojuje s pochybnými lidmi a lže, kdykoli může.

Fakt, že knihu vydalo nakladatelství Olympia, podle Hlídacího psa ve vlastnictví pánů Michala Voráčka a senátora Ivo Valenty, kteří vydali i knihu rozhovorů se Zemanem, už asi ani není třeba dodávat. A proti spojování takovýchto sil je nutné se postavit, třeba i po boku České televize. Protože tu si zatím Babiš nekoupil a Zeman ji, přestože čas od času spolu se svým kamarádem Velebou navrhuje její zestátňování, úplně nezničil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]