Zemanovy „parády“ posilují jeho protikandidáty. Horáček nestíhá sbírat podpisy

Michal Horáček sbírá hlasy na prezidentskou volbu (FORUM 24)

Michal Horáček sbírá hlasy na prezidentskou volbu | FOTO: FORUM 24

Zemanovy „parády“, tedy kroky posledních dní, kdy dělá vše pro to, aby udržel ve vládě Andreje Babiše, posilují jeho protikandidáty. Například Michal Horáček přiznal, že zájem o jeho podporu podpisem podstatně vzrostl.

„Pro naši věc jsme získali až zázračně efektivního spojence. Dnes jsme u petičního stánku na pražském náměstí I. P. Pavlova sotva zvládali nával lidí dychtivých přispět podpisem k mé kandidatuře. Kolegové mi sdělili, že těch občanů je nejméně třikrát víc než dříve. Jedna starší paní mi řekla: Nevěděla jsem, jestli vám to podepsat. Po včerejším prezidentově výstupu na Hradě už to vím. Jděte, bojujte, vyhrajte a té ostudy nás zbavte,“ uvedl v pátek večer Michal Horáček na sociálních sítích.

Už dříve se vyjádřil, že by jako prezident respektoval ústavní zvyklosti a Babiše by na návrh premiéra odvolal. Současně by byl pro vyhlášení předčasných voleb.

Další Zemanův protikandidát, Jiří Drahoš, by byl pro odchod Babiše i Sobotky z vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com