Zemanovy výhrůžky o odplatě Číny připomínají „Peroutkova gentlemana“

Twitter

Miloš Zeman s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem | FOTO: Twitter

Podle prezidenta dojde ke kruté pomstě Pekingu za to, že si pražský primátor dovolil nesouhlasit s podporou jednotné Číny. Letadla k nám létat nebudou, fotbalová Slavia bude bez peněz a možná by si toho dokázal Zeman vymyslet ještě víc. Zdroj znepokojujících informací? Tajemný Čech, který ví, co se bude dít, tvrdí tiskový mluvčí Čínské lidové republiky Jiří Ovčáček.

Jak se ukázalo, nejedná se tedy o stanovisko asijské velmoci, ale vyprávění nějakého Zemanova kamaráda. Přitom se zdálo, že právě naše hlava státu má s Čínou přímou linku, po níž komunikuje stejně, jako to dělal Husák v případě Moskvy. Celá situace kolem našeho napojení na Čínu tedy nebude až tak „horká“, jak prezentuje český prezident.

Proto se také Zeman zmohl pouze na pár výkřiků do jedné malé televize a jinak neudělal vůbec nic. Podle Ovčáčkova vyjádření pro DVTV nemá totiž prezident důvod se bavit s primátorem, a tak zjistit, zda by se nedala situace nějak uklidnit. Čína je prý naštvaná a podle hysterie mluvčího kdekoho to vypadá, jako bychom byli na počátku vojenského konfliktu.

Když se však podíváme na současné dění střízlivýma očima, tak se de facto neděje nic. Letiště Praha neví o tom, že by některá ze čtyř pravidelných linek měla přestat létat trasu Praha-Peking. Ani Slavia, konkrétně Jaroslav Tvrdík, zatím nemluví o konci spolupráce s čínskými partnery.

Jsme tedy možná svědky další Zemanovy lži, která měla upozornit na to, že je prezident stále nadstandardně informován. Přitom jde možná pouze o řeči, podobné těm o Peroutkovi, novičoku nebo miliardových čínských investicích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner