Zemanovy výroky jsou čím dál trapnější, myslí si Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg (ČTK)

Karel Schwarzenberg | FOTO: ČTK

Poslední kontroverzní výrok Miloše Zemana komentoval i bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Podle zkušeného politika se prezidentův smysl pro humor, který před lety měl, začal měnit a jeho výroky už nejsou vtipné, ale trapné. Neúspěšný kandidát na prezidenta sice tvrdí, že nepodléhá hysterii a zdaleka si nemyslí, že by se Zeman chtěl ozbrojovat a útočit na Bohuslava Sobotku, nicméně jeho výroky dokazují, že je k zamyšlení, zda se o nás dá hovořit jako o civilizovaném národu.

Michal Horáček (ČTK)

Vyjádření Karla Schwarzenberga na Facebooku (bez redakčního zásahu):

K tříletému výročí, kdy Miloš Zeman nastoupil do prezidentského úřadu, nás obšťastnil nejnovějším výrokem o odstraňování politiků. Nemohu říci, že by překvapil. Zdá se totiž, že své možnosti překvapit již vyčerpal. Na rozdíl od pana premiéra, který se pochopitelně proti tomu prohlášení zděšeně a rázně ohradil, si nemyslím, že na něj pan prezident chce vyrukovat s kalašnikovem. Mám ovšem dojem, že v poslední době bohužel úroveň jeho, jak je sám nazývá, bonmotů, bolestně klesá. Pamatuji si ještě dobře, jak před mnoha lety často býval velice vtipný, a i já jsem se často zasmál jeho tehdejším šprochům.

Jeho poslední výroky ovšem již nejsou příliš vtipné, ale spíše trapné. A popravdě řečeno, od výroku k výroku jsou trapnější. Je mi to líto, býval to vtipný člověk. Ale musím říci, že mám pochyby i o tom, co pravil pan premiér, když o nás v úvodu svého prohlášení mluví jako o civilizovaném národu. Po různých výrocích pana prezidenta, ale i některých jiných politiků u nás, mám jisté pochyby, jestli ještě jsme civilizovaným národem. Kulturní sotva. Neboť my podobné výroky bereme na vědomí, někdy se zasmějeme, jindy si povzdychneme, ale nikdo proti nim nezaujme rázný postoj, aby připomněl našim politikům, že jejich úkolem není býti baviči, nýbrž že mají jíti národu příkladem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]