Zemanův bonmot se změnil v buranskou urážku, říká Michal Horáček

Michal Horáček (ČTK)

Michal Horáček | FOTO: ČTK

Populární textař Michal Horáček se ostře ohradil proti výrokům prezidenta na adresu Bohuslava Sobotky. Jedná se prý totiž o nebezpečná a urážlivá vyjádření, která nesmí hlava státu použít. Jak vysvětluje na svém facebookovém profilu Horáček, Zemanovy proslavené bonmoty se staly pouhou buranskou urážkou a prezident dokázal, že skutečně nemluví hlasem národa, jak sliboval před volbami.

Michal Horáček (ČTK)

Oblíbený textař a spisovatel se nad chováním prezidenta Zemana nezamýšlí poprvé. Před časem se například podivoval, proč je za hlavu státu sloužena výjimečná mše. Tehdy označil státníka za nemocného a přiznal, že v takovém případě chápe chování kardinála Duky. O Horáčkovi se spekulovalo jako o možném kandidátovi na prezidenta pro příští volby, tedy o Zemanově konkurentovi, ale svou kandidaturu bývalý podnikatel nepotvrdil.

Premiér Bohuslav Sobotka (ceskatelevize.cz)

Vyjádření Michala Horáčka na Facebooku (bez redakčního zásahu):

Nejen osudem některých lidí, ale i slov, je, že z původně dobrých a pěkných se zvrhnou v něco hodně nepěkného.
Třeba kdysi hezký výraz „soudruh“ nebo přinejmenším neutrální „protektorát“.
A taky: „bonmot“. Původně prostě „dobré slovo“ se změnilo ve „vtipně vyjádřený postřeh“, ale pak přišel pan ing. Zeman a máme tu „krátkou, buranskou urážku“.

Ale nejde jen o to, že zemanovsky pojatý „bonmot“ s kalašnikovem je nevtipný a urážlivý. Tohle už je i nebezpečné.
Je nemálo mentálně skrovněji vybavených a všelijak rozkolísaných lidí, a mezi nimi možná i ti, kteří návod „jak se zbavit premiéra“ vezmou úplně vážně.
Nedivím se, že pan premiér zmiňuje obavy svých dětí; nejsou neopodstatněné.

Jsou různé druhy zábavy a mohou být i pitomé, ale tohle je od prezidenta, který se prohlašuje za „hlas národa“, vážně mizerné. Za sebe říkám, že je mi proti mysli, aby můj národ mluvil takovým hlasem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]