Zemanův Mynář útočí na Wollnera a Fridrichovou. Bojí se reportáží z Lán

Miloš Zeman a Vratislav Mynář (Facebook autora)

Miloš Zeman a Vratislav Mynář | FOTO: Facebook autora

„Zapařenec“ a „stará paní“. Kdo by snad myslel, že nelichotivá označení z úst vedoucího Kanceláře prezidenta republiky má na svědomí jeho přepracovanost a v hradním koutě si jimi ulevil na adresu prvního páru, je vedle. Jakkoliv se taková interpretace sama nabízí, výroky Mynář počastoval „nepřátele“ z České televize, Marka Wollnera a Noru Fridrichovou.

Nenávist je to až za hrob, Reportéři ČT i 168 hodin si totiž vzali na paškál milionové dotace, které skončily v osvětimanském penzionu a rybníce. „Jde o osobní nenávist, zášť vůči prezidentu republiky a všem lidem v jeho okolí, což je vidět i na těch nedávných pořadech, které se mě dotýkají. Ať už jde o pořad Reportéři ČT, který dělá ten malý pán s napoleonským komplexem. U nás na vesnici se takovým lidem říká ‚zapařenec‘. Nebo ta starší paní, co moderuje pořad 168 hodin,“ vyřizuje si vzteklý kancléř účty s tvářemi pořadů.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Že sám musí při soudružském líbání s prezidentem na špičky a jeho „Alex“ dělí od Nory Fridrichové sotva pět let, není tak důležité. Nadutost Zemanova mužika totiž odpovídá jeho intelektu a zrcadla na Hradě zjevně nemají. Nejvýstižnější ilustrací malosti a bolševického papalášství je pak ale odhalení médií, že si vlekař z Osvětiman vynucoval vzdávání vojenské pocty (sic!) od Hradní stráže. Ta by mohla o Mynářově „napoleonském komplexu“ dlouze vyprávět.

S jídlem ale roste chuť: arogance prezidentových úředníků už dávno překračuje všechny meze. Přitom zdaleka nejde jen o prebendy servisu v hradním luxusu pro soukromé účely a vlastní rodiny i známé z peněz daňových poplatníků. Zneužití hradní limuzíny pro Ovčáčkovu přítelkyni a radní České televize Hanu Lipovskou je přitom jen drobnou ukázkou pokrytectví té, která tak ráda káže vodu a sama pije víno.

Načasování Mynářova nejnovějšího pokřiku na adresu veřejnoprávní televize na proruském webu Parlamentní listy má ale hlubší význam. Urážkami se Zemanův úředník pokouší znevěrohodnit kritickou žurnalistiku ČT, kterou by mohla zajímat čerstvá podezření na špinavé obchody v Zemanově lánském sídle. Podle deníků Aktuálně.cz a Hospodářských novin totiž Hrad nelegálně obchoduje se dřevem z pěti tisíc hektarů lánské obory. To tajně putuje z prezidentského sídla do Číny.

Začerněné smlouvy

Investigativci při tom také narazili na podezřelé angažmá (sic!) moravské kadeřnice, ausgerechnet dcery podnikatele, který prodal Zemanovi pozemek v Lánech na stavbu soukromého bungalovu. Nula od nuly pojde: právě s jeho dcerou pak podepsal šéf lánské obory Balák smlouvu na odběr dřeva z prezidentského sídla. Cena je… tajná. Sám Balák je přitom už trestně stíhaný za tajný prodej kamene z lánské obory a státní zástupce jej také obžaloval za manipulaci stamilionové zakázky na zpevnění tamních břehů, ve které pro změnu figuruje jeho zeť.

Prezident Miloš Zeman  (Twitter (PREZIDENTmluvci))

„Řezivo z Lán za nejasných podmínek putovalo do Číny, k firmě Balákova zetě, nebo do pražské společnosti napsané na kadeřnici z moravské vesnice,“ píše k tomu server Aktuálně.cz. Vedoucí prezidentské kanceláře Mynář ale podřízeného Baláka – světe div se – odmítá odvolat. A nervozita roste.

„Smlouvy zveřejňované v registru smluv jsou kompletně začerněné, člověk se z nich nic nedozví“, bouří přitom hradní kancléř nad obchodní ochranou České televize před konkurencí z branže. Že novináři dohledali už 150 smluv na prodej dřeva z obory s podpisem Mynářova chráněnce Baláka, kde je protizákonně začerněno množství prodaného dřeva i cena, ale kancléři nevadí.

„Zloděj křičí chyťte zloděje“ tu platí dvojnásob. Přesto Babišova hlasovací partička zvýšila rozpočet prezidentské kanceláře o 20 milionů korun. Z našeho. I pro Lány. Hrad totiž drží Babiše pevně pod krkem: bez Zemana a premiérské funkce by skončil za katrem. A přehlížení zlodějin včetně rozmazlování Zemanova ansámblu je tu podmínkou vzájemné podpory. Zatím. Nic totiž neroste do nebe: i Mynář se může ocitnout bez Zemana a v pankráckém eráru. V něm už výraz „zapařenec“ nabývá zcela konkrétní význam. Čas běží…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]