Zemanův oblíbenec Prymula už zase končí. Na jak dlouho tentokrát?

ČTK

Roman Prymula | FOTO: ČTK

Roman Prymula už zase končí. Během posledního roku je to jeho už třetí konec. Na jak dlouho končí tentokrát? Kdy si ho Zeman s Babišem opět instalují do nějaké pěkné funkce? Pravděpodobně brzy, jako vždy.

Poprvé skončil na jaře ve funkci náměstka ministra zdravotnictví Vojtěcha. Jenže brzy se stal pravou rukou Babiše, nakonec Vojtěcha vystřídal. V té době byl ještě Prymula národním hrdinou. A to údajně za to, že zachránil obyvatele ČR vyvedením z první vlny čínské chřipky.

FORUM 24

Jenže po skandálním říjnovém večírku na Vyšehradě s Faltýnkem musel Prymula opět odejít, tentokrát z čela ministerstva. Ovšem během několika dní byl opět u funkce. Od října do února jich vytřídal několik, odmítl se stát tváří očkování. Nyní byl poradcem Babiše pro zdravotnictví a je ve všemožných expertních skupinách Miloše Zemana, kterého je obzvláště velkým oblíbencem. Zeman mu jako prvnímu politikovi v aktivní službě udělil Řád bílého lva, i přes zmíněný ostudný večírek na Vyšehradě.

Nyní Roman Prymula končí potřetí. Za to, že mluvil o tom, že by se měla celá země uzavřít, a už za několik hodin seděl na fotbalovém utkání. Co s ním teď Babiš se Zemanem vymyslí? A za jak dlouho bude Prymula jmenován něčím jako expertem pro zdravotnictví při Pražském hradu nebo Národním ničitelem čínské chřipky? Bude to trvat jistě jen pár dní.

Otázkou pro Babiše a spol. ale je, proč Prymula? Proč stejně neukončil pan premiér spolupráci s Milanem Hniličkou, přes kterého tečou státní miliardy do sportu? Proč nevyzval k odchodu Jiřího Šlégra, místopředsedu Rady ČT, po tom co se oba zúčastnili lednového mejdanu pro vyvolené v Teplicích? Jak k tomu „chudák“ Prymula přijde? A už Babiš ukončil spolupráci s paní Monikou a slečnou Vivien, které jako nejbližší premiéra ukázaly výletem do Dubaje, co si o zákazech a nařízeních myslí?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner