Zemanův poslední projev: Vřes, studánka, holoubci tam chodí pít. Už nevím co zvelebit

Jiří Ovčáček

Miloš Zeman zapaluje. Hlídají ho při tom dva jeho strážci. | FOTO: Jiří Ovčáček

Miloš Zeman se opět nechystá na Valné shromáždění OSN. Všechno už řekl. Našel ale nové místo, kde se může uplatnit se svým projevem. A je to místo, kam se hodí o mnoho více. Pohovořil v Lánech u příležitosti zapálení Masarykovy vatry, která má připomínat úmrtí T.G.M. A co pan prezident přednesl? Projev to byl zajímavý.

„Takže, pojďte se podívat na krásnou velikou skalku, levandule, vřes, studánka, holoubci tam chodí pít, jste srdečně zváni. To je první věc. Druhá věc, vyčistili jsme rybník, takže další práce za námi. A konečně za třetí, a to jsme se vždycky špičkovali s panem starostou, díky povodí Vltavy je už odtok Masarykova potoka z lánského parku vyčištěn, narovnán a osazen čtrnácti lipami. Až budou veliké, tak to bude krásné stromořadí,“ řekl Zeman a na závěr se pochválil: „A přátelé, já už nevím, co bych tam dále zveleboval.“

Reprofoto ČT

Po přednesení projevu Miloš Zeman symbolicky zapálil vatru. Jak je patrné z fotografií zveřejněných Jiřím Ovčáčkem, i při tomto úkonu prezidenta v těsné blízkosti hlídali dva jeho strážci.

Prezident se zapomněl pochlubit tím, že některé jeho podřízené navrhují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obžalovat kvůli manipulování veřejných zakázek právě v Lesní správě Lány. Vyšetřování uzavřeli před několika dny. Má jít o ředitele této organizace Miloše Baláka, věrného podřízeného Vratislava Mynáře. Manipulováním zakázky měli obvinění připravit stát o desítky milionů korun. Šlo o zakázku na úpravu svahu nad rybníkem. Mynář požadoval vytrvale po poslancích stále více peněz na tuto akci. Po tom, co policisté zahájili vyšetřování, Mynář dokonce tlačil na tehdejšího ministra spravedlnosti Pelikána, aby celou věc zastavil. Vrcholem drzosti pak byl fakt, že si Balák nechal platit ze státních peněz právníky, aby ho zastupovali.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner