Zemanův přítel, šéf ruských železnic, padl. Už moc kradl

Eric Drooker

Jeden z ruských oligarchů a přítel prezidenta Miloše Zemana, Vladimír Jakunin, byl odvolán z významného postu šéfa ruských železnic. Dlouho byl považován také za osobu blízkou Vladimiru Putinovi, ale tomu je podle všeho konec.

Jakunin se letos v lednu objevil i na pražské konferenci Let My People Live! Loni pak Zeman navštívil řecký ostrov Rhodos (letos tam jede exprezident Václav Klaus) a konferenci Dialog civilizací právě na pozvání Jakunina. Ten je kromě jiného v současnosti na americkém sankčním seznamu.

Ruská média podle webu iHned.cz přitom nepřestávají spekulovat o náhlém pádu šéfa ruských železnic Jakunina. Podle nezávislé televize Dožď, odvolávající se na zdroje z okolí bývalého krále ruských železnic, doplatil na hlášení tajných služeb prezidentu Putinovi o „tunelování peněz z drah do daňových rájů“. Korunu všemu prý nasadila žádost Jakuninova syna Andreje o britské občanství.

repro: ČT

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner