Zemanův zdravotní stav se po návratu z Číny prudce zhoršil

repro Události ČT

Na Pražském hradě mají opět starost o zdraví svého pána. Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se po návratu z Číny totiž značně zhoršil. Zeman trpí dechovými potížemi a ztrácí rovnováhu. Během jmenování tří nových ministrů bylo zřejmé, že se prezident jen těžko drží na nohou, má obrovské kruhy pod očima a šedou pleť. Zhoršení prezidentova zdraví během posledních 48 hodin potvrzují také dva zdroje z prezidentské kanceláře.

V polovině dubna Miloš Zeman sám hovořil veřejně o svém zdraví takto:

archiv

„Jako každý člověk, kterému je 75 let, mám zdravotní neduhy úměrné tomuto věku. Především mě bolí nohy a špatně chodím.“ Dále sdělil, že politika se však nedělá nohama, ale hlavou a dodal, že mu „hlava jakžtakž funguje“.

Miloš Zeman trpí cukrovkou a neuropatií, která s cukrovkou úzce souvisí. Neuropatie, tedy onemocnění nervů nohou, je příčinou prezidentova vrávorání.

Je zřejmé, že prezident Zeman klade vztahy s Čínou na tak vysoké místo, že neváhá podnikat náročnou a dlouhou cestu a riskovat tak svoje zdraví. Je příkladem člověka, který by pro své úkoly doslova obětoval život. Pozorovatelé uvádějí, že tyto úkoly mu zadává zejména miliardář Petr Kellner, jehož byznys je závislý i na dobrých vztazích Česka s Čínou. Miloš Zeman pracuje jako Kellnerův obchodní cestující. K dobrému výkonu této náročné služby se dobře hodí, že je zároveň také na vedlejší pracovní poměr prezidentem České republiky.

repro video.aktualne.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner