Zemanův Zimola žene ČSSD k Okamurovi. Chce referendum o vystoupení z EU

ČTK

Jihočeský exhejtman Jiří Zimola s prezidentem Milošem Zemanem | FOTO: ČTK

Kandidát na šéfa ČSSD, velký podporovatel Miloše Zemana, Jiří Zimola, by chtěl referendum o vystoupení ČR z EU. Jasně se v tom smyslu vyjádřil například na Twitteru. Pokud by Zimola uspěl, získali by proruští aktivisté na svou stranu celou ČSSD. Ta sice není ve sněmovně nijak silná, ale disponuje rozsáhlou členskou základnou. Sociální demokraté by se tak připojili k Okamurovi, jeho SPD, komunistům, ANO a částečně i k Pirátům, kteří rovněž řeší referendum.

Pokud by tyto strany svým voličům a příznivcům vzkázali, aby hlasovali pro vystoupení z EU – a k nim by se pochopitelně přidal také Miloš Zeman – bylo by rozhodnuto.

Už to přestává být legrace. ČSSD přece není extremistická ani populistická strana. Proč by se k ním měla přidávat? Jen kvůli tomu, aby se ambiciózní Zimola vyhoupl do pozice předsedy? To je trochu velká cena, nebo ne? Riskovat budoucnost země jen kvůli předsednictví nyní ve sněmovně nevýznamné strany.

Vystoupení z EU nesmí být tématem. Slušní člověk se nepokusí naši zemi z Evropské unie a NATO vyvést.

A co dále Zimola prosazuje? Chce, aby ČSSD šla do vlády s Babišem. Chce, aby se strana omluvila Zemanovi a měla s ním dobré vztahy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner