Země, která se bojí pomoci dětem

ČTK

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ministr vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) | FOTO: ČTK

Česká republika neodpověděla na výzvu Řecka, která se týkala možnosti přijmout čtyřicet dětí bez doprovodu. Ty nyní žijí v uprchlických táborech. A co pro ně uděláme? Vůbec nic. Protože v naší zemi, kde se lidé bojí čehokoli cizího, což je nejen pozůstatek desítek let za zdí totality, ale i lží populistů s prezidentem v čele, se bojíme několika dětí. Takže jim raději nepomůžeme.

Že nikomu nebude pomáhat předseda vlády Andrej Babiš, na tom není vůbec nic překvapivého. On sám se řídí pouze tím, co mu vyjde jako nejlepší možnost v průzkumech veřejného mínění. Jenže v jeho kabinetu sedí také sociální demokraté. Ale jak se zdá, posláním ČSSD už dávno není pomáhat potřebným, takže by bylo asi lepší, kdyby slovo sociální konečně eliminovali.

Fascinující je přitom i fakt, že mnozí z ministrů (a ministryň, když je řeč o paní Maláčové) mají sami malé děti. Ani to je ale zjevně nenutí zamyslet se nad tím, že některým je potřeba doopravdy pomoci.

Česká vláda dělá naší zemi permanentní ostudu. Tohle se ale zdá být příliš i na obvyklé české poměry. Jak je možné, že se nenajde nikdo, kdo by jasně řekl, že je samozřejmou povinností civilizované, bohaté země pomoci opuštěným dětem? Copak je vážně kvůli tomu, že se Zemanovi a spol. podařilo lidem namluvit nesmysly, necháme žít v hrozných podmínkách v uprchlickém táboře?

Milí sociální demokraté, měli byste vědět, že vaše preference už nezachrání vůbec nic. I kdybyste rozdali celý státní rozpočet, všichni to budou vnímat tak, že si je kupuje Andrej Babiš. Máte naprosto nedostatečné PR a vaše strana už dávno nikoho nezajímá. Je hluboko v propadlišti dějin. Ještě byste se ale mohli zapsat do historie alespoň trochu slušně. Tak to zkuste! Jinak bude u vaší kolaborace s oligarchou a agentem StB uvedeno ještě to, že jste ani nepomohli několika opuštěným dětem. Moc horších věcí už si představit nelze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner