Možná už jsou i u vás. Na výlepových plochách se začala objevovat červená srdce a nápis referendum. Jde o kampaň nového politického hnutí, které nese název Referendum.  Cílem nové strany je uspět ve volbách a prosadit zákon o referendu o setrvání ČR v EU.

Uskupení vede František Matějka, bývalý člen a funkcionář Svobodných. Jsem jedním z dlouhé řady lidí v České republice, kteří hlasovali v dobré víře pro vstup do EU. Věřil jsem, že náš hlas bude stejně silný jako u ostatních, budeme skutečně partnery a právo veta bude pojistkou proti hloupostem. Že přispějeme našimi zkušenostmi s centrálním plánováním životů z doby před rokem 1989, aby se už na evropském kontinentu nikdy neopakovaly. Nevyšlo to. Po přijetí Lisabonské smlouvy, o které jsme už hlasovat nesměli, je vše jinak. Rád bych přispěl k nápravě tohoto stavu, vysvětluje své pohnutky na webu hnutí jeho šéf Matějka. Ten byl v minulosti několikrát vyhlášen blogerem roku, stojí také za iniciativou czexit.net.

Šéfové hnutí jsou přesvědčeni, že by Česká republika měla opustit EU. Jako občané máme historickou povinnost vystoupit a získat zpět naše přirozené právo rozhodovat o svém životě. Věřím v lidi, v jejich schopnost rozpoznat, co je pro ně dobré a co není, a v rozhodné chvíli se za to i zasadit. Nikdo jiný to za nás neudělá, říká člen předsednictva Richard Hartman.

Žádné další programové teze ani názory hnutí nepředstavuje. Věnuje se pouze referendu o EU.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora