Zemřel autor legendárního časopisu Čtyřlístek. Janu Endrýsovi bylo 73 let

Zemřel dlouholetý šéfredaktor Čtyřlístku (Redakce časopisu Čtyřlístek)

Zemřel dlouholetý šéfredaktor Čtyřlístku | FOTO: Redakce časopisu Čtyřlístek

Ve věku 73 let zemřel dlouholetý šéfredaktor kultovního časopisu Čtyřlístek Jan Endrýs. Na tvorbě příběhů Fifinky, Bobíka, Myšpulína a Pindi se podílel už v sedmdesátých letech. Smutnou zprávu oznámila redakce na facebooku.

„S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že dne 16. června zemřel ve věku 73 let dlouholetý člen naší redakce a pozdější šéfredaktor Jan Endrýs,“ oznámili jeho kolegové na sociální síti.

Kultovní dětský časopis Čtyřlístek vychází od roku 1969. Endrýs se na jeho tvorbě začal podílet na počátku sedmdesátých let. Poprvé byl šéfredaktorem v letech 1975 až 1977.

Vítězslav Vávra (Wikimedia Commons. Autor: Cyberiker)

„Později, začátkem devadesátých let, stál i u vzniku samostatného nakladatelství Čtyřlístek,“ připomněla redakce.

V letech 2012 až 2018 působil opět jako šéfredaktor. V té době přivedl do redakce časopisu několik nových komiksových autorů a přispěl tak do značné míry k jeho současné podobě.

Jan Endrýs byl člověkem velké erudice a neutuchajícího zájmu o dění kolem sebe. Člověkem s výrazným smyslem pro humor, vždy dobře naladěným, přátelským a ochotným pomáhat. Jan dokázal život užívat plnými doušky a my na něj nikdy nezapomeneme, doplnili zarmoucení kolegové.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]