Zemřel bývalý senátor Tomáš Grulich

Tomáš Grulich (ods.cz)

Tomáš Grulich | FOTO: ods.cz

Ve věku 69 let zemřel bývalý senátor za Prahu 12 Tomáš Grulich (ODS). Na Facebooku to dnes napsal senátor Tomáš Czernin (TOP 09). Grulich působil v horní komoře parlamentu v letech 2006–2018, před dvěma lety už mandát neobhajoval.

“Zemřel senátor Tomáš Grulich. Můj přítel a předchůdce v roli předsedy stálé komise pro krajany v zahraničí Senátu Parlamentu ČR. Byl to čestný člověk a pracovitý senátor, usiloval o prosazení korespondenční volby ze zahraničí. Slibuji, že udělám vše, abych toto jeho nedokončené dílo dotáhnul do konce,” uvedl Czernin.

Grulich vystudoval historii a etnologii. V 70. letech byl kastelánem na zámku v Klášterci nad Ohří, pracoval v teplickém krajském muzeu, v roce 1982 se stal zaměstnancem Národního muzea v Praze. Z něj v roce 1992 odešel a založil nakladatelství, o rok později pak tiskárnu, kterou spoluvlastnil a vedl do roku 2006. Nadále se věnoval historii a etnologii, od roku 1992 přednášel na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Od roku 1992 byl členem ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články