Zemřel československý Beatle Miro Žbirka. Zpěvákovi bylo 69 let

Miro Žbirka (Profimedia)

Miro Žbirka | FOTO: Profimedia

Slovenský server sme.sk přinesl smutnou zprávu. V nedožitých 70 letech dnes zemřel populární zpěvák Miro Žbirka. Podle jeho manželky byly příčinou skonu opakované zápaly plic.

V polovině října byl zpěvák převezen do nemocnice. „Přátelé, dostihl mě nějaký zákeřný bacil a skončil jsem na infúzích,“ uvedl Žbirka na sociální síti, kam umístil fotografii z nemocničního pokoje. „Posílejte energii, budu ji potřebovat,“ poprosil své fanoušky.

Před časem bylo kvůli zpěvákovu špatnému zdraví zrušeno i jeho pražské vystoupení. „Koncert Meky Žbirky 21. 10. v Lucerna Music Baru je bohužel ze zdravotních důvodů zrušen. Vstupenky vám budou refundovány a peníze vráceny na účet, ze kterého jste je kupovali, nemusíte o nic žádat. Věříme, že příští rok to klapne, a držíme Mekymu palce, ať je co nejdříve zdráv. Děkujeme za pochopení,“ oznámil klub.

Žbirka byl známý svým obdivem ke skupině Beatles, který byl částečně dán i tím, že zpěvákova matka pocházela z Anglie. Díky tomu neměl zakladatel skupin Modus a Limit problém zpívat anglicky stejně dobře jako slovensky. V roce 1982 dokázal Žbirka porazil Karla Gotta a získal jako první Slovák Zlatého slavíka.

Připravujeme podrobnosti

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]