Zemřel herec Ladislav Mrkvička, bylo mu 81 let

reprofoto youtube Kodlc Chrudim

V neděli náhle zemřel ve věku nedožitých 82 let český herec Ladislav Mrkvička. V pondělí informaci potvrdilo Národní divadlo, byl emeritním členem jeho činohry. Kromě toho působil také ve spoustě televizních a filmových rolí i dabingu.

Mrkvička byl známý pro svou roli ve válečném dramatu Atentát, ale i ve snímcích Romeo, Julie a tma, Hotel pro cizince či v seriálech Panoptikum města, Dostih či Dobrá voda, 30 případů majora Zemana nebo Policie Modrava.

V poslední době se však potýkal s Parkinsonovou chorobou, která mu již nedovolovala pracovat. V loňském roce získal ocenění Českého lva za svou poslední filmovou roli protikomunistického odbojáře Antonína ve snímku Staříci z roku 2019 a také Cenu Thálie za mistrovství v činoherním oboru.

Od nadace Život umělce obdržel v roce 2015 také cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství. V roce 2012 také získal ocenění Za celoživotní mistrovství v dabingu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner