Zemřel herec Ladislav Trojan, bylo mu 90 let

Ladislav Trojan (Wikipedia Commons / David Sedlecký)

Ladislav Trojan | FOTO: Wikipedia Commons / David Sedlecký

Ve věku 90 let zemřel známý herec Ladislav Trojan. Hrál například v televizním seriálu Tři chlapi v chalupě. Ladislav Trojan byl ze známé herecké rodiny, byl otcem herce Ivana Trojana a režiséra a producenta Ondřeje Trojana. Právě oba synové odchod tatínka oznámili na sociální síti.

„Dnes nad ránem zemřel náš milý táta, herec Ladislav Trojan. Odešel ve spánku, v klidu a míru. Úsměv měl na tváři do poslední chvíle. Ondřej a Ivan,“ napsali.

Trojan si zahrál v mnoha filmech, zejména televizních. Diváci jej mohli spatřit například ve snímcích Na kolejích čeká vrah, Vítr v kapse, v pohádkách Princ a večernice, Kouzelný měšec nebo O statečném kováři.

Ladislav Trojan pocházel z Prahy, kde již jako dítě hrál ochotnické divadlo. Na DAMU, kterou nakonec vystudoval, se dostal na druhý pokus, zatímco se věnoval přípravě na umělecký balet. Po absolutoriu na DAMU získal angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého (1958⁠–1965), poté nastoupil do Městských divadel pražských, kde zůstal až do roku 1996.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články