Zemřel Josef Abrhám. Populárnímu herci bylo 82 let

Josef Abrhám (ČTK)

Josef Abrhám | FOTO: ČTK

Ve svých dvaaosmdesáti letech zemřel v pondělí vpodvečer jeden z nejoblíbenějších českých herců Josef Abrhám. Hvězda filmů Vrchní, prchni!, Kulový blesk či seriálu Nemocnice na kraji města žil poslední roky mimo mediální pozornost. Po smrti manželky Libuše Šafránkové se na veřejnosti již téměř neobjevoval. Smutnou zprávu deníku Blesk potvrdil režisér Jan Kačer.

Josef Abrhám se narodil 14. prosince 1939 ve Zlíně. Na DAMU absolvoval v roce 1962. Herecké začátky spojil s Divadlem na Vinohradech, hostoval i v Národním divadle. Své nejvýraznější role ovšem nabídl až v Činoherním klubu. Po druhé zkušenosti ve Zlaté kapličce opustil herec v roce 1994 divadelní prkna nastálo. 

Josef Abrhám (ČTK)

Ve filmu se Abrhám poprvé objevil v roce 1961. O šest let později na sebe upozornil ve snímku Penzion pro svobodné pány, o tři roky později pak ve filmu Partie krásného dragouna.

V dalších letech už zářil jako hvězda ve filmech Kulový blesk (1978), Vrchní, prchni! (1981) či Konec starých časů (1989). V roce 1993 získal Abrhám Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon roku ve filmu Jana Hřebejka Šakalí léta.

Jeho nejznámější televizní rolí je lékař Arnošt Blažej v seriálu Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články