Zemřel Karel Slezák. Muž, který mlátil novináře ve štábu Miloše Zemana

Karel Slezák v akci (repro FB)

Karel Slezák v akci | FOTO: repro FB

Novinář a bývalý boxer Karel Slezák, který se „proslavil“ bitím novinářů ve volebním štábu Miloše Zemana, dnes, ve třiasedmdesáti letech, zemřel. Podle prvních informací ho mělo zradit srdce.

„Zemřel dnes. Jeho žena mi psala, že Karel zemřel, víc mi k tomu říci nemohla,“ uvedl pro Blesk, který o události informoval jako první, Rostislav Osička, Slezákův kamarád. „Měl špatné srdce, stalo se mu to na tom prezidentově štábu a asi to nevydržel. Ani to, jak do něho šel ten novinářský syndikát,“ dodal.

Potyčka ve štábu Miloše Zemana. (Zbyněk Pecák)

Slezáka většina lidí znalo až od doby, kdy pomáhal Milanu Rokytkovi, který se opil po vítězství Zemana v prezidentské volbě a nezvládal koordinaci svých pohybů. Následně však agresivně zareagoval na přítomné novináře a jednoho napadl pěstmi.

Slezák se později prostřednictvím syndikátu omluvil a uvedl, že ve štábu jednal pod vlivem emocí. Policie na konci ledna oznámila, že potyčku vyšetřuje pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu podal jeden z novinářů.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]