Zemřel komik Josef Alois Náhlovský. Ve věku 72 let podlehl těžké nemoci

Josef Alois Náhlovský (ČTK)

Josef Alois Náhlovský | FOTO: ČTK

Po krátké těžké nemoci ve čtvrtek zemřel ve věku 72 let herec a bavič Josef Alois Náhlovský. Podle informací magazínu Sedmička tři týdny bojoval o život v umělém spánku. Smutnou zprávu potvrdila rodina a také známý moderátor Karel Šíp. 

„Svět bude zas o něco smutnější. Zemřel Pepa Náhlovský. Kamaráde, parťáku, ať je ti nebe lehké. Budeš nám strašně chybět,“ napsal Karel Šíp na sociální síti.

()

„Dovolujeme si vás za nejbližší rodinu informovat, že dnes, 7. 4. 2022, ve věku 72 let, zemřel po krátké těžké nemoci, se kterou statečně bojoval, pan Josef Alois Náhlovský. O možnostech, jak se s Pepou budete moci rozloučit, Vás budeme informovat. Děkujeme, že mu dnes věnujete tichou vzpomínku. Rodina předem děkuje za respektování soukromí,“ uvedla za rodinu podle deníku Blesk Veronika Záhorská.

Dráha herce a baviče úplně první volbou Josefa Aloise Náhlovského nebyla. Vystudoval český jazyk a dějepis, pak ale přišlo moderování společně s Petrem Novotným v programech skupiny Fešáci a na jevišti byl brzy jako doma.

Diváci ho následně mohli vidět především v zábavných pořadech, kde vystupoval po boku například Josefa Mladého a již zmíněného Karla Šípa. Zesnulý komik je autorem humoristické teorie o fiktivním národu starých Krušnohorců, kterou zpracoval do své knihy Krušnohorská kronika. Sám sebe také často označoval termínem poslední žijící Krušnohorec. Jako herec se objevil ve filmu Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]