Zemřel Ladislav Potměšil. Oblíbenému herci bylo 75 let

Ve věku 75 let zemřel herec Ladislav Potměšil  (ČTK)

Ve věku 75 let zemřel herec Ladislav Potměšil | FOTO: ČTK

Po dlouhé těžké nemoci, která přinášela pouze utrpení, dnes zemřel Ladislav Potměšil. Pětasedmdesátiletý populární herec trpěl rakovinou, která mu v posledních letech znemožnila nejen pracovat, ale i normálně žít. Smutnou zprávu přinesl deník Blesk

„Tatínek umřel dnes ráno ve spánku v nemocnici Motol. Poslední roky hodně trpěl a rád bych poděkoval všem doktorům a sestřičkám, kteří se o něj úžasně starali, zvláště pak v posledních dnech,“ řekl Blesku Potměšilův syn Jan.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

S těžkou nemocí bojoval herec, známý například z Discopříběhu, od roku 2016. Tehdy musel podstoupit náročnou operaci obratle, která musela být opakována, a ani potom se Potměšilovo zdraví již nezlepšilo.

Herec, narozený v Praze 2. září 1945, vystudoval Divadelní akademii múzických umění, kde absolvoval v roce 1969. Angažmá získal ve smíchovském Realistickém divadle, v němž působil až do roku 1988. Čtrnáct let strávil v Divadle na Vinohradech. Za manželku si Potměšil vzal herečku a dabérku Jaroslavu Brouskovou, dceru Otakara Brouska.

Mezi jeho nejvýraznější role patří otec Horáček z obou Discopříběhů či major Maisner z filmů Byl jednou jeden polda. Popularitu získal i díky rolím v seriálech Hospoda a Ordinace v růžové zahradě. Prosadil se i v dabingu, kde si ho můžeme pamatovat třeba jako nezapomenutelného Klingera v seriálu M.A.S.H.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]