Zemřel legendární meteorolog Ján Zákopčaník. Jeho hláška „slunce v duši“ zlidověla

Ján Zákopčaník (ČTK/Fotobanka ČTK/Dostál Dušan)

Ján Zákopčaník | FOTO: ČTK/Fotobanka ČTK/Dostál Dušan

Ve věku 63 let zemřel meteorolog a někdejší moderátor počasí Ján Zákopčaník. Proslavil se hlavně svými slovy „hezký večer a slunce v duši“, se kterými si jej spojuje česká veřejnost. O jeho úmrtí informoval server Extra s tím, že zemřel ve středu.

Na obrazovkách České televize se Zákopčaník objevoval v letech 1994 až 2005, kdy po neshodách ohledně fungování redakce počasí veřejnoprávní televizi opustil. Od diváků také několikrát obdržel ocenění Rosnička roku. Po odchodu z obrazovky se začal věnovat letecké meteorologii.

Jeho hláška „slunce v duši“ rozdělila diváky počasí na dva tábory. Jedni ji zbožňovali, a  druhý tábor ji bytostně nesnášel.  V roce 2001 musel Zákopčaník svoji zdravici přestat na obrazovce používat, protože v té době se v lékárnách objevil bylinný likér stejného názvu.

Rodina se s Jánem Zákopčaníkem na jeho přání rozloučila bez obřadu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]