Zemřel majitel Discolandu Sylvie Jonák. Za vraždu manželky si odseděl 18 let

Eric Drooker

Ve věku 59 let zemřel podnikatel a majitel Discolandu Ivan Jonák, informovala o tom jeho dcera Sylvie. Jonák si odseděl 18 let za nájemnou vraždu své manželky a pokus o likvidaci jejího milence. K činu se nikdy nepřiznal, označoval se za oběť spiknutí. Někdejší spolumajitel nočního klubu Discoland Sylvie vinu celou dobu popíral. Z vězení byl propuštěn v dubnu roku 2014. Jeho případ patřil mezi nejsledovanější soudní kauzy polistopadového Česka.

Jonák se proslavil především v 90. letech jako majitel Discolandu Sylvie. Zde se setkávala pražská smetánka. Ve vězení byl od roku 1996, na svobodu se dostal v roce 2014. Jonák dlouhodobě žádal o podmínečné propuštění, ale nebylo mu vyhověno. Trest si tak odseděl ve valdické věznici celý. Jeho podnik byl v té době ruinou, Jonák sám byl zadlužen a žil díky svým přátelům.

Po propuštění se Jonák vydal nejprve na hřbitov. „Osmnáct let jsem se nemohl podívat k manželce na hrob,“ řekl tehdy s tím, že jeho ženu zabil stejný vrah, který se snažil zabít i jeho. „Rozdíl je v tom, že jsem to přežil,“ uvedl.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]