Zemřel novinář a bývalý starosta Martin Schulz

Martin Schulz ve svém videoblogu pro deník FORUM 24 (archiv)

Martin Schulz ve svém videoblogu pro deník FORUM 24 | FOTO: archiv

Ve věku 66 let zemřel Martin Schulz, novinář a úspěšný starosta Doubice na Šluknovsku. Na sociálních sítích o tom informovala jeho manželka. Martin Schulz spolupracoval také s deníkem FORUM 24.

Martin Schulz se narodil v roce 1954. Jeho život výrazně ovlivnila hudba, zejména The Plastic People of the Universe. Hrál s Vladimírem Mertou nebo s Ivanem Hlasem. V roce 1981 emigroval z Československa stejně jako jeho otec Milan Schulz a o dva roky později začal spolupracovat s Rádiem Svobodná Evropa. Do Prahy se vrátil po sametové revoluci.

Několik let působil jako starosta v Doubici, kde také převzal provozování klubu Fabrika. Psal politické komentáře a dění často hodnotil zejména pro Českou televizi nebo Český rozhlas.

Zemřel kamarád Martin Schulz, písničkář, asanovaný, novinář, starosta, herec… Odešel náhle, jenom šest let po otci Milanovi. Je mi to líto,“ napsal režisér Jan Hřebejk.

Po deník FORUM 24 napsal několik komentářů a natáčel také videorozhovory, například s novináři Josefem Klímou či Markem Wollnerem, s fotografkou Jarmilou Štukovou nebo se scenáristou Petrem Jarchovským.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]