Zemřel písničkář a evangelický duchovní Svatopluk Karásek, bylo mu 78 let

Svatopluk Karásek (YouTube)

Svatopluk Karásek | FOTO: YouTube

Ve věku 78 let zemřela ikona českého undergroundu, písničkář a evangelický farář Svatopluk Karásek. Na Facebooku to uvedl publicista Jiří Fiedor. Podle informací webu Echo24 zemřel hudebník na zápal plic.

Bývalý disident a signatář Charty 77 byl v září hospitalizován v nemocnici Na Homolce kvůli operaci srdce. Ta prý proběhla bez komplikací. V nemocnici strávil zhruba týden.

V minulosti Karásek působil v politice, čtyři roky byl poslancem za US-DEU, poté působil jako zmocněnec vlády pro lidská práva.

V 70. letech byl výraznou osobností československé undergroundové scény. Roku 1976 byl spolu se členy kapely Plastic People of the Universe ve vykonstruovaném procesu odsouzen k osmi měsícům vězení za výtržnictví.

Působil také jako evangelický duchovní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]