Zemřel poslanec. A premiéru Babišovi to nestálo za vyjádření

Andrej Babiš  (profimedia.cz)

Andrej Babiš | FOTO: profimedia.cz

Poslanecká sněmovna v úterý držela minutu ticha za zesnulého poslance ODS Jiřího Ventrubu. Šokovaní politici, a to nejen ti, kteří momentálně působí v poslanecké sněmovně, se (nejen) na sociálních sítích k nečekanému úmrtí na covid-19 vyjadřovali. Jeden člověk ale mlčel. Tedy mlčel – plnil veřejný prostor něčím úplně jiným.

Ano, řeč je o Andreji Babišovi. Od chvíle, kdy se Česko smutnou zprávu o zesnulém poslanci dozvědělo, zveřejnil jedno video ministryně financí Aleny Schillerové, tři podivné nesmysly ke zrušení maturit, které prosazuje, a (jen na twitteru) poděkování Chorvatsku za nabídku pomoci pacientům nakaženým covidem. Žádná upřímná soustrast, žádné politování, žádná slušnost. Nic. Prostě Babiš.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Nikdo si nemyslí, že všichni poslanci musí být kamarádi. Každý člověk by se ale v určitých chvílích měl umět chovat prostě jen normálně slušně. Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček rozhodně není stranickým kolegou pana Ventruby, ale na svůj účet na sociálních sítích vyjádření napsal a rodině vyjádřil soustrast.

Nutno říci, že všichni už dávno víme, že Andrej Babiš na své sociální sítě nepíše, na to má tým lidí. Pozná se to nejen podle gramatiky a slohové zdatnosti, ale také podle množství zveřejňovaných zpráv, které by jeden člověk, který má na starosti ještě další věci, rozhodně neobsáhl. Tenhle tým cyniků ale dokonale odráží vlastnosti šéfa/majitele. To znamená vlastnosti, které neobsahují lítost ani zbytečnosti jako vychování.

Předseda vlády České republiky by měl umět zahodit osobní antipatie a alespoň někdy překročit vlastní stín. Andrej Babiš v úterý znovu dokázal, že on toho schopen není. Nezbývá tedy než doufat, že naše země bude mít brzy premiéra, který toto bude umět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]