Zemřel poslanec ODS Jiří Ventruba

ODS

Zemřel poslanec Jiří Ventruba (ODS). Bojoval v nemocnici s těžším průběhem nemoci covid-19. Přímo na plénu sněmovny to potvrdil předseda strany Petr Fiala. Ventrubovi bylo 71 let.

„Využiju svého práva předsedajícího. Obdržel jsem smutnou zprávu, že náš kolega Jiří Ventruba zemřel na onemocnění covid-19. Prosím, abychom uctili jeho památku minutou ticha,“ požádal sněmovnu přímo na plénu předseda ODS Fiala. O hospitalizaci poslance informoval již odpoledne.

Ventruba působil jako lékař–neurochirurg, v letech 2010 až 2014 radní a od roku 2014 místostarosta města Modřice v okrese Brno-venkov. V říjnu 2017 se stal poslancem  Poslanecké sněmovny PČR za Jihomoravský kraj.

„Upřímnou soustrast rodině a blízkým našeho kolegy Jiřího Ventruby. Ráda bych apelovala na poslance, kteří šíří nebezpečné nesmysly a nedodržují opatření, aby s tím v zájmu všech občanů přestali,“ komentovala předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová s narážkou na poslance Volného a Bojka, kteří odmítají v prostorách jednacího sálu nosit respirátor i roušku.

Onemocnění covid-19 mezi členy poslanecké sněmovny prodělal poslanec ČSSD Jan Birke, který dokonce musel být hospitalizován. Nemoc překonal i předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO), lidovecký poslanec Marek Výborný nebo člen Pirátské strany František Navrkal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner