Zemřel Terry Jones z komedální skupiny Monty Python

wikipedia commons

Monty Python | FOTO: wikipedia commons

Po dlouhé nemoci zemřel britský herec Terry Jones známý ze slavné komediální skupiny Monty Python, bylo mu 77 let. Informovala o tom britská BBC s odkazem na oznámení jeho agenta.

Jones pocházel z Walesu a kromě herectví se věnoval rovněž režírování a historii filmu. Režisérem byl například u filmu Život Briana; parodie na Ježíšův život je jedním z nejznámějších „montypythonovských“ titulů. Právě s touto svéráznou komediální skupinou byl Terry Jones především spojen.

První díl z pásma skečů, gagů a parodií pod názvem Monty Pythonův létající cirkus odvysílala BBC přesně 5. října 1979. „Jen jsme se sešli, udělali seriál a pár filmů. Jakápak skupina? Nežili jsme spolu ani nespali, jeden byl homosexuál, ale nikdo z nás ostatních se mu nelíbil,“ popisoval vznik Monty Pythonů Jones. Kromě něj k nim patřili i John Cleese, Graham Chapman, Eric Idle a Michael Palin s Američanem Terrym Gilliamem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner