Zemřel Vítězslav Vávra. Zpívajícímu bubeníkovi bylo 68 let

Vítězslav Vávra (Wikimedia Commons. Autor: Cyberiker)

Vítězslav Vávra | FOTO: Wikimedia Commons. Autor: Cyberiker

Po dlouhé těžké nemoci zemřel ve čtvrtek hudebník Vítězslav Vávra. O smrti informoval zpěvákův syn Filip na svém instagramu.

Podle Filipa Vávry neměl jeho otec dostatek sil, aby zvládl boj proti nádoru na plicích. „1. 7. 2021 ve 21:29 umřel můj táta, Vítězslav Vávra. Měl nádor na plicích a jeho organismus byl příliš slabej na boj s nim. Bard český muziky, milovník života, patriot. I když se naše cesty před lety rozešly, bude mi chybět,“ napsal na sociální síť. 

Největší slávu si Vávra užíval v osmdesátých letech, kdy natočil například píseň Citronová holka nebo ústřední melodii k filmu Jak svět přichází o básníky. Vydal celkem čtyři gramofonové desky a stejný počet CD. Jeho exmanželkou byla Věra Špinarová.

Zdraví trápilo Vávru několik posledních let. Kvůli artróze byl upoután na lůžko a odkázán na pomoc ošetřovatelů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]