Zemřel známý tanečník a mim Jaroslav Čejka. Bylo mu 86 let

Jaroslav Čejka (ČTK / Myšková Marta)

Jaroslav Čejka | FOTO: ČTK / Myšková Marta

Známý mim, tanečník a také herec Jaroslav Čejka zemřel dnes ráno 11. října ve věku 86 let. Poslední roky života strávil v léčebně dlouhodobě nemocných, protože prodělal mrtvici a trpěl i Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. O úmrtí informoval deník Blesk.

„S velkým zármutkem oznamujeme, že dnes ráno zemřel ve věku 86 let tanečník a mim Jaroslav Čejka. Poslední rozloučení proběhne na Městském hřbitově v Opavě, kde bude rovněž pohřben. Prosíme o respektování jeho památky a soukromí celé rodiny,“ cituje Blesk hercovu praneteř Barboru Šenfeldovou.

(Týdeník FORUM)

Jaroslav Čejka byl známý hlavně svými komickými vystoupeními v Československé a později České televizi. K nejznámějším scénkám bezesporu patřila scénka o slepici či ztvárnění Charlieho Chaplina. Zahrál si v několika filmech, z nichž nejznámější je revue Kdyby tisíc klarinetů, ale hrál i v Lidech z maringotek, Trháku či Putování Jana Amose.

V roce 2007 byl za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet oceněn Cenou Thálie a ve stejném roce hrál hlavní roli i v hudebním videoklipu Davida Kollera k písni Nejde vrátit čas.

Celý život se staral o svoji maminku, která zemřela v roce 2008 ve věku 104 let. Po její smrti se pak zdravotní stav Jaroslava Čejky začal zhoršovat. Posledních 12 let prožil v domově pro seniory.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články