Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová

oficiální stránky www.jaroslavajanderova.eu

Jaroslava Janderová | FOTO: oficiální stránky www.jaroslavajanderova.eu

Ve věku 70 let zemřela Jaroslava Janderová, právnička a podnikatelka, zastupitelka hlavního města Prahy. Na twitteru to potvrdil předseda ODS v Jesenici u Prahy Jan Klusáček.

Janderová byla předsedkyní kontrolního výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy. Zajímala se o kulturu a bojovala proti totalitním režimům. Podle informací ČTK zemřela na těžký zápal plic, způsobený onemocněním covid-19. Kromě magistrátu působila také na radnici Prahy 1.

K úmrtí Janderové se vyjádřil i historik Petr Blažek. Dnes zemřela Jaroslava Janderová, jeden z nejlepších lidí, se kterým jsem se setkal. Společně jsme spoluzakládali Muzeum paměti XX. století a setkávali se na akcích občanského spolku Publicum commodum k výročí 21. srpna 1968 či 17. listopadu 1989. Jarka také podpořila vznik Ústavu pro studium totalitních režimů. Společně se svými blízkými provozovala výborný jazzový klub Ungelt. Bude nám moc chybět. Navrhnu, aby se po ní jmenovala cena filmového festivalu dokumentárních filmů o 20. století Nezlomní a obětovaní. Hlubokou soustrast rodině, píše na svém facebooku.

Jaroslava Janderová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kde složila rigorózní zkoušku a absolvovala postgraduální studium. Od roku 1994 působila také jako advokátka se specializací na autorské, obchodní a občanské právo. Věnovala se podnikání, kdy provozovala jazzový a bluesový klub. Angažovala se rovněž v občanském sdružení Publicum commodum a pořádala akce připomínající zločiny komunismu.

Novým zastupitelem hlavního města se nyní stane první náhradník z kandidátky ODS z voleb v roce 2018, který se do zastupitelstva nedostal. Tím je podle výsledku voleb Jiří Kubíček. Mandát může odmítnout. V tom případě by pak nastoupil další náhradník.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner