Žena, která šetří všude: pere v bazénu a cvičí v obchodě se sportovním náčiním

Ilustrační foto
 (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Někteří lidé jsou spořiví, najdou se však i tací, kteří to přehánějí. Přitom třeba ani nejde o jedince, kteří by měli hluboko do kapsy. Jak upozornil deník The Sun, jedna taková žena žije ve Velké Británii. Ačkoliv bydlí v obřím sídle, škudlí, kde se dá.

Jeni Coxová rozhazování vyloženě nenávidí. „Nesnáším utrácení peněz za věci, které mám na chvilku. Vždy jsem byla opravdu šetřivá, mám totiž dobrý pocit z toho, že jsem zbytečně neutratila spoustu peněz,“ vysvětluje Jeni.

Šetří třeba na plynu, který se snaží používat co nejméně. „Plyn je něco jako make-up, méně je více. Když nakupujete méně, spotřebujete méně a ušetříte více,“ má jasno velká fanynka cvičení. Průkazku do fitness centra si však nepořídí nikdy.

„Místo toho, abych chodila do tělocvičen, navštěvuji obchody se sportovními potřebami asi na 45 minut denně,“ říká. „Chodit do fitness centra a platit za členství, to ne. Takhle mě to nestojí ani cent,“ dodává.

Velkým nákladem, který však Jeni dokáže také udržet na uzdě, je venkovní bazén. „Ten si necháme, protože máme tři děti a nejezdíme na hodně drahé dovolené, takže ho máme místo nich,“ vysvětluje žena. Jedním ze způsobů, jak ušetřit, se ukázalo snížení objemu vody. K tomu Jeni používá stoly, které jsou zatíženy nádobami s pískem. Podobně to dělá i u toalety, kde do rezervoáru s vodou vložila cihlu, aby spláchnutí „nestálo“ tolik.

Bazén ovšem nevyužívá Britka pouze ke koupání. „Šetřím praním v něm, protože chemikálie, které tam jsou, se podobají těm, které se nacházejí v pracích prostředcích,“ myslí si žena, která nyní vymýšlí, jak by dokázala snížit náklady za filtr v bazénu. „Moje zvyky mohou být pro některé lidi extrémní, ale mně to dělá radost,“ vysvětluje Jeni Coxová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články