Žena kvůli Vojtěchovi obvinila TV NOVA z šíření fake news. Měla však nejdřív přemýšlet

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) (Vláda ČR)

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) | FOTO: Vláda ČR

Nervozita se ve společnosti šíří ohromnou rychlostí. Někteří lidé už všude vidí konspirace či fake news. Důkazem může být i rozčílená reakce na sociálních sítích od ženy, která byla přesvědčena, že ji obelhává nejsledovanější komerční televize. Rozhodla se si svůj hněv nenechat pro sebe, což však neměla dělat.

Dezinformace, které se nyní šíří častěji než kdy dřív, dokázaly způsobit, že je společnost v nepřátelské atmosféře, v níž stačí jen pouhá drobnost a hned je oheň na střeše. Nedůvěra v cokoliv, co prezentuje současná vláda a vybraná média, je skutečně velká.

Jako důkaz může sloužit například příspěvek jedné ženy na facebooku. Tu rozčílilo, že ji komerční televize „podvedla“. „TV NOVA včera zprávy „živě“ v 19:30  fake news!!!…jak svině. Vojtěch z domova na skype v 19:30…kdy už je tma jak pytli,“ popisovala uživatelka sociální sítě. „Do prkenný podlahy …tady už se nedá věřit ani tomu, jaký je datum. A pro ty méně chápající…měli v té “ fabrice“ alespoň zhasnout,“ dodala.


Hněv v ženě vyvolal rozhovor TV NOVA s ministrem zdravotnictví. Vojtěch je v karanténě, protože se nakazil covidem, a tak musí komunikovat pouze za pomoci videohovorů. Právě ten měl být podle facebookového statusu zfalšován. Ve Vojtěchově pozadí totiž byla okna, přes která do místnosti, připomínající prázdnou halu, pronikalo denní světlo. To ale v době „nováckých“ zpráv, tedy po půl osmé večer, přeci nesvítí!?

Reakce rozohněnou paní ovšem zřejmě moc nepotěšily. Sice se našly takové, které ji podporovaly, ale větší pozornost získaly ty, které celou konspiraci objasnily. Místo tajemného spiknutí, které má oklamat veřejnost, se totiž odhalilo, že pozadí videohovoru Adama Vojtěcha je nastavitelné ve skypu, přes který spojení proběhlo. 

Ministr zdravotnictví navíc z „haly plné denního světla“ hovořil i v nedělních Otázkách Václava Moravce, což ovšem kritičce, která objevila spiknutí a neakceptovatelné fake news, řekli až uživatelé sociální sítě. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]