Žena po smrti matky podpořila loterii, aby pomohla stejně nemocným lidem. Vyhrála skoro milion

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Důvodů, proč se lidé účastní různých loterií, je spousta. Někdo potřebuje vyřešit svou špatnou finanční situaci, někdo jen zkouší štěstí. Pak existují i lidé, kteří svým nákupem losu chtějí podpořit dobrou věc, stejně jako žena, o níž informuje Lancashire Post.

Janet Langsonová přišla v únoru o svou matku, která onemocněla Alzheimerovou chorobou. Rozhodla se tedy začít hrát People’s Postcode Lottery. Chtěla tak pomoci získat peníze pro charitativní organizace bojující s touto nemocí.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

V ten moment ovšem určitě nepomyslela na to, že by jí měla její účast v loterii jakkoliv změnit život. A právě to se stalo. Díky svému směrovacímu číslu se stala jedním z výherců. Janet získala 30 000 liber (zhruba 900 tisíc korun). 

„Páni, to je skvělé. Fantastické! Vlastně jsem se do loterie zapojila, protože moje maminka trpěla Alzheimerovou chorobou a tato loterie dává spoustu peněz charitativním organizacím zabývajícím se touto nemocí,“ vysvětlila pětapadesátiletá žena.

Janet ovšem na výhru nebyla sama, dalších 60 tisíc liber (skoro dva miliony korun) získal soused, který měl to štěstí, že hrál se dvěma tikety. Výherkyně, která přišla o svou matku, využije peníze na cestování. „Moje sestra žije v Americe, takže až budeme moct, pojedeme za ní a pak se podíváme do Las Vegas,“ má jasno Langsonová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články