Žena předstírala rakovinu, aby vytáhla peníze z lidí, kteří jí chtěli pomoci

Ilustrační foto  (stock.adobe.com/pitchayaarch)

Ilustrační foto | FOTO: stock.adobe.com/pitchayaarch

Podvod, který se neodpouští, předvedla dvaačtyřicetiletá žena. Tvrdila, že trpí rakovinou vaječníků a díky tomu vybrala na internetu přes jeden a čtvrt milionu korun. Podle informací BBC je nyní žena, utrácející vybrané peníze při hazardu a nákupech v Itálii a Španělsku, ve vězení.

Nicole Elkabbasová zneužila webovou stránku GoFundMe, na níž se vybírají peníze například na nemocné lidi, nebo rodiny, které přišli o některého ze svých členů. Právě sem žena z Kentu umístila srdceryvný příběh matky, která onemocněla rakovinou vaječníků. 

Svým vymyšleným osudem oslovila zhruba 600 lidí, kteří se rozhodli, že jí v těžké životní situaci pomohou. Jejich dary se ve výsledku vyšplhaly až do výše 45 tisíc liber (asi 1,25 milionu korun).

Nikdo z těch, kteří do sbírky přispěli, neměli důvod si myslet, že si Nicole vymýšlí. Měla totiž podvod vymyšlený do nejmenších podrobností. Na internetu se tak objevily i fotografie z nemocničního lůžka, nebo emotivní slova o náročném chirurgickém zákroku či vysilujících chemoterapiích.

Zatímco si veřejnost myslela, že Nicole trpí v nemocnici a čeká na zázračnou léčbu, kterou jí pomůže zafinancovat sbírka na GoFundMe, ona si užívala. Na nákupy jezdila do Říma a Barcelony, koupila si VIP box na fotbalovém stadionu Tottenhamu Hotspurs a utrácela při hazardu.

Právě to se u soudu stalo jedním z argumentů obhajoby. Ta tvrdila, že právě závislost na sázení přiměla Elkabbasovou k nechutnému podvodu. Ani soudce ovšem této výmluvě neuvěřil a dvaačtyřicetiletou ženu poslal na dva roky a devět měsíců za mříže.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]