Žena předstírala, že má rakovinu, aby z důvěřivých lidí vytáhla peníze. O nemoci lhala i svým dětem

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

V poslední době se stalo smutným zvykem, že nemocným lidem místo státu více pomáhají ti, kterým není osud jiných lhostejný. Ne každý, kdo využívá dobročinnosti, má však pouze dobré úmysly. Jak píše The Daily Mirror, objevil se nyní případ, nad kterým zůstává rozum stát.

Megan Scotcherová se rozhodla, že by nebylo špatné, kdyby přišla k nějakým penězům, které by normálně nevydělala. Kvůli tomu však udělala věc, která ji může poslat do vězení.

Sedmadvacetiletá matka dvou dětí své rodině a přátelům oznámila, že trpí rakovinou. Aby dodala své informaci na dramatičnosti, řekla, že jí zbývá pouhých pár týdnů života, protože lékaři v jejích plicích našli sedm zhoubných nádorů.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Megan se se svým příběhem podělila i na facebooku. „Jsem naprosto zničená, nejvíc kvůli svým dětem. S tím mladším je to těžké, protože by nepochopil, co se děje,“ napsala na sociální síť. „Ten starší ví, že jsem na tom špatně, ale netuší, jak moc,“ dodala. Také se podělila o své poslední přání, kterým měla být dovolená se syny, na kterou by nikdy nezapomněli.

Zdrcený manžel Archie chtěl své ženě pomoci, jakkoliv to šlo. Proto založil na webu Gofundme sbírku na podporu své nemocné manželky. Sám totiž netušil, že si jeho choť zákeřnou chorobu vymyslela. Původní cílová částka 5000 liber (přes 148 tisíc korun) byla vybrána velmi rychle. Nakonec se podařilo získat neskutečných 22 tisíc liber (zhruba 650 tisíc korun). Jeden z přispívajících dokonce absolvoval tisíc kilometrů na kole, aby získal 2500 liber.

„Nemůžu se vzpamatovat z toho, jak jsou lidé štědří. Je úžasné, jak se dokáží spojit,“ svěřila se Megan s tím, že s tolika penězi určitě vybere skvělé místo, kam se syny vyrazí na poslední dovolenou. Na tu ovšem už nedošlo.

Jeden z příbuzných byl totiž tak zvědavý, že se na Meganin zdravotní stav zeptal v nemocnici, kde jí měla být rakovina diagnostikována. Tam se však dozvěděl, že se nic takového nestalo. Případ se dostal až k policii, která začala vyšetřovat podezřelé okolnosti.

Vzhledem k tomu, že neexistovaly žádné záznamy, byla Scotcherová v březnu zatčena a obviněna z podvodu. Megan se před soudem přiznala, přesto byl případ odročen, protože se musí počkat na posudek psychiatra. Rozsudek byl měl být znám v září.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články