Žena přišla při děsivé autonehodě o čelo, nyní má keramické 

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Cestování automobilem se stává stále nebezpečnější. Obzvlášť v momentě, kdy nedodržujete základní pravidla. Své o tom ví i dívka, která byla účastnicí autonehody, při níž si zlomila téměř všechny kosti v obličeji. O následcích neopatrnosti informoval server Sky News.

Grainne Kealyová se již 14 let zotavuje z autonehody, kterou zažila jako spolujezdec. Přestože se vůz v momentě střetu pohyboval rychlostí kolem 60 km/h, tehdy dvaadvacetiletá dívka bojovala o život. Za děsivým zraněním stála zásadní chyba, kterou Grainne udělala.

Při jízdě nedodržovala nařízená pravidla a místo toho, aby seděla normálně, měla nohy natažené na palubní desce. V momentě, kdy auto jejího přítele dostalo smyk a narazilo do zdi, jí tak nemohl pomoci ani bezpečnostní pás, který měla zapnutý.

Airbag totiž vystřelil do dívčiných nohou a kolena jí vrazil přímo do obličeje. To mělo za následek rozsáhlé poškození lebky, po němž museli lékaři odstranit čelní kost. „Místo čela jsem neměla nic. Hlava mi zapadla a vypadala jsem trochu divně,” vzpomíná žena.


Nyní je Grainne šestatřicet let a stále se ze zranění, která si způsobila při nehodě, zcela nevzpamatovala. To nejhorší má už ovšem za sebou. V roce 2009 si nechala nasadit „nové čelo“, které bylo vyrobeno na zakázku z italské keramiky.

Trvalé následky traumatické události ji však stále provázejí, protože bojuje s poraněním mozku. „Neustále ztrácím slova. Stává se mi to i dvacetkrát denně. Když kolem mě mluví příliš mnoho lidí, bolí mě hlava a někdy je pro mě těžké se soustředit,” přiznává Grainne.

Událost, která jí změnila život se stala důvodem, proč se dnes věnuje osvětě a varuje všechny, kteří by chtěli jezdit v autě s nohami na palubní desce. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články